MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI


| | |
| |

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı için başvuruda bulunacak olan adaylar nelere dikkat etmeli ve ücretleri hangi bankalara yatırmalıdır? Detaylar haberimizde...

2016 yılı meb müdür yardımcılığı sınavına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için bilindiği gibi başvurular başlamıştı. Şimdilerde ise merak konusu olan bir diğer husus başvuru ücretlerinin hangi tarihler arasında ve hangi bankalara yatırılacağı oldu.

MEB tarafından yapılmış olan açıklamalara bakacak olursak, MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı için adaylardan 80 tl başvuru ücreti alınacak olup, bu ücretlerin ise 25 Ocak – 17 Şubat 2016 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye HalkBankası şubelerinden birine yatırmaları gerektiğini söylemek zor olmayacaktır.


MEB tarafından Müdür Yardımcılığı Sınavı ile ilgili olarak yapılan açıklama ise şu şekilde idi;

"Bilindiği üzere, 06/10/2015 tarihli ve 29494 sayılı Resmi Gazete´ de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikle eğitim kurumu müdür yardımcılığına yapılacak görevlendirmeler için yazılı sınav yapılması hüküm altına alınmıştı. Söz konusu yazılı sınav 20/03/2016 tarihinde 32 il merkezinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar daha sonra duyurulacaktır."

Top